Podjetjem so preko sklada skladov SID banke na voljo sveža povratna sredstva za posojila in portfeljske garancije za raziskave, razvoj in inovacije, za mikrokredite, portfeljske garancije in lastniško financiranje za mala in srednje velika podjetja, za posojila za energetsko prenovo javnih stavb ter za posojila za investicije na področju urbanega razvoja.
Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je novembra 2017 s SID banko podpisalo sporazum o financiranju operacije Finančni instrumenti (FI) 2014-2020, s katerim so slovenskemu gospodarstvu v obdobju 2014-2020 na voljo finančni instrumenti v višini 234,73 milijonov evrov evropskih sredstev, ki skupaj s slovensko udeležbo obsegajo kar 379,5 milijonov evrov sredstev.
Evropska sredstva se SID banki izplačujejo v štirih enakih tranšah po 63,3 milijonov evrov evropskih sredstev, kar skupaj s slovensko udeležbo predstavlja 94,9 milijonov evrov finančnih instrumentov, ki so na voljo gospodarstvu do porabe sredstev. Do sedaj sta bili izplačani dve tranši v skupni višini 126,6 milijonov evrov evropskih sredstev oziroma 189,7 milijonov evrov skupaj s slovensko udeležbo, v okviru teh pa so na voljo še neporabljena sredstva v višini 23,8 milijonov evrov.
Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je 30. decembra 2021 izplačalo tretjo tranšo evropskih sredstev skladu skladov SID banki za izvajanje finančnih instrumentov FI 2014-2020 v višini 63,3 milijonov evrov evropskih sredstev, od tega za posojila in portfeljske garancije za raziskave, razvoj in inovacije (RRI) 22,0 milijonov evrov, za mikrokredite, portfeljske garancije in lastniško financiranje malih in srednje velikih podjetij (MSP) 33,8 milijonov evrov, za posojila za energetsko prenovo javnih stavb (EE) 6,2 milijonov evrov ter za posojila za investicije na področju urbanega razvoja (UR) 1,3 milijona evrov.
Z izplačilom tretje tranše je podjetjem, samostojnim podjetnikom, socialnim podjetjem in zadrugam, osebam ožjega in širšega javnega sektorja ter občinam skupaj s slovensko udeležbo znova na voljo novih 33,0 milijonov evrov za posojila in portfeljske garancije za RRI, 50,6 milijonov evrov za mikrokredite, portfeljske garancije in lastniško financiranje za MSP, 9,4 milijonov evrov za posojila za EE ter 1,9 milijona evrov za posojila za UR.
Na podlagi novih prejetih evropskih sredstev MGRT sodelujoči finančni posredniki v okviru Sklada skladov SID banke (Delavska hranilnica, Gorenjska Banka, Nova ljubljanska banka, Primorska hranilnica Vipava, Sberbank, Slovenski podjetniški sklad in tudi SID banka neposredno) že nudijo novo ugodno dolgoročno financiranje končnih prejemnikov in s tem omogočajo financiranje novim razvojnim projektom in tekočemu poslovanju v okviru različnih finančnih instrumentov.
Več informacij, pogoje pridobitve in vso dokumentacijo najdete na spletni strani Skladov SID banke.
Pokličite 01 200 75 00 ali nam pišite na info@sid.si
SID banka izraža podporo in pripravljenost za aktivno sodelovanje pri projektih v okviru Global Gateway, ki bodo prispevali k zmanjševanju svetovne naložbene vrzeli in okrepili...
SID banka, Evropski investicijski sklad in Hrvaška razvojna banka HBOR so postali temeljni vlagatelji v prvi sklad za tehnološke inovacije v Sloveniji in na Hrvaškem.